O mnie

Nazywam się Beata Mendygrał-Lewicka i jestem pedagogiem specjalnym oraz terapeuta integracji sensorycznej. Swoją pracę rozpoczęłam jako nauczyciel wychowania fizycznego. Od wielu lat pracuję z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie w Zespole Szkół Specjalnych w Lipnie , a od niedawna również we własnym gabinecie. Terapeutą Integracji Sensorycznej jestem od 2008 roku, wtedy to rozpoczęła się moja przygoda ze zmysłami. W 2017 roku uzupełniłam swoje kwalifikacje i zostałam terapeuta II stopnia (nr certyfikatu 4104), co pozwoliło mi oprócz pracy terapeutycznej rozpocząć prace diagnostyczną i w pełni rozwinęło mój warsztat pracy pod kątem integracji sensorycznej. Dopełnieniem tej wiedzy było taż ukończenie kursu Terapii ręki w teorii terapii integracji sensorycznej.

W moim gabinecie prowadzę zajęcia dla dzieci, które przejawiają zaburzenia w rozwoju psychoruchowym, szczególnie z dziećmi z autyzmem, zespołem Aspergera. Mam to szczęście, że moja praca jest moja pasją. Dzięki niej wiem, że pomagam dzieciom lepiej odbierać i rozumieć świat zmysłów. W moim gabinecie świetnie się bawią, ale także zdobywają podstawowe umiejętności niezbędne w dalszym procesie uczenia się i funkcjonowania wśród najbliższych i w społeczeństwie. Otwierając gabinet spełniłam swoje największe marzenia ale przede wszystkim stworzyłam miejsce przyjazne moim małym pacjentom. Priorytetem w mojej pacy jest niesienie pomocy dzieciom z zaburzeniami w rozwoju oraz trudnościami wychowawczymi ale nie zapominam o wspieraniu rodziców, którzy szukają pomocy w wychowywaniu swoich maluchów. W swojej pracy zawsze kieruję się empatią w rozmowie z rodzicami, a obszerną wiedzę dotyczącą zachodzących procesów staram się przekazać w jak najprostszy i zrozumiały sposób.

Kwalifikacje

Akademia Wychowania Fizycznego w Gdańsku:
mgr wychowania fizycznego (dyplom Nr 1654/WF); rok ukończenia 1995 rok
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie wydział rehabilitacji:
studia podyplomowe – Kształcenie Integracyjne i Rewalidacja Organizacja i Zarządzanie Placówkami Oświatowymi (dyplom Nr 6/KIR); rok ukończenia 2003 rok
Szkolenie drugiego stopnia terapeuty integracji sensorycznej
– Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej w Warszawie 2017 rok
Terapia ręki w Teorii Integracji sensorycznej
– Sensum Mobile w Warszawie 2019 rok
ponadto ukończenie wielu szkoleń dotyczących opieki, wspierania i rozwoju dziecka
Wszystkie dokumenty dostępne są do wglądu w gabinecie.